Ground Branch

AA3 ReportNarazil jsem na zajímavě vyhlížející projekt nesoucí název Ground Branch za jehož vývojem stojí BlackFoot Studios založené Johnem Sonedeckerem v roce 2004. Tento člověk ma za sebou mimojine mnohaletou zkušenost při vývoji taktických stříleček, zejména prvních verzí série Rainbow Six. Po shlédnutí několika videí, byť zatím z velmi ranné fáze vývoje hry, se jeví tento projekt herními principy a filozofií jako možná alternativa America's Army 2 v novějším modernějším kabátku.

Ground Branch je klasická First Person Shooter hra, které se však, stejně jako AA2, snaží přinést do hry značnou míru realističnosti co se střelby a pohybu v prostředí týče. Autoři například zmiňují i negativní vliv dlouhé zbraně při CQB oproti mnohem vhodnější zbrani s krátkou hlavní nebo možnost vyklonění nebo taktický úkrok z pozaruhu. Hru pohání, stejně jako America's Army 3, Unreal Engine 3. Nicméně už podle dostupných screenshotů je po grafické stránce vidět mnohem lepší využirí této technologie.

Ground Branch

Militantní základ hry se zapřít nedá, avšak místo čerpání tématiky z armádního prostředí se tato hra inspiruje speciální jednotkou CIA spadající pod Special Activities Division. Úkolem této jednotky jsou převážně vysoce utajované operace na cizím uzemím a jsou nasazovány ještě dříve, než na řadu přícházejí zelené barety, SEALs nebo jiné speciální oddíly.

Hra je plánována jak ve formě singleplayeru tak multiplayeru. Termín vydání na domácí stránce hry ukazuje první půlku roku 2013, nicméně vzhledem k současnému stavu a pre-alpha ozmačení je spíše jisté, že tento termín je nesplnitelný. Pokud se povede hru dotáhnout do úspěšněho konce, rýsuje se nám možná náhrada America's Army 2 a toho, co jsme všichni na této hře měli rádi. Na výsledek si musíme počkat, do hry však ještě také vstupuje zcela nově připravovaná verze America's Army.

Ground Branch

Několik videí ze hry můžete shlédnout na youtube. Domovské sránky hry pak přináší několik informací ohledně projektu včetně screenshotů a aktuálních novinek z vývoje.