Ohlédnutí za rokem 2009

Začátek roku se nesl v duchu právě spuštěných nových stránek, jejichž provoz byl začátkem roku přesunut na hostingovou službu společnosti Czechia. Návštěvnosti nových stránek pak přispělo i zveřejnění prvních oficiálních informací o nové verzi America's Army 3. V tomto duchu se pak neslo celé první pololetí, kdy se portál AACZ pokoušel informovat návštěvníky o novinkách chystané nové verze. Svými články pak obohacovali web i dobrovolní členové české a slovenské komunity America's Army.

Čím více se objevovalo infomací o nové verzi, tím více opadal zájem o v té době ještě stále aktualní dvojkovou verzi a tento fakt se projevil i na ubývajícím počtu aktivních členů a zvláště pak zájemců o členstvím v klanu CSC. Všemi očekávaný zlom nastal v polovině června, kdy byla oficiálně vydána nová verze America's Army 3. Nadšení však v mnohých velice brzy opadlo, neboť nabídnutý produkt nesplňoval u mnochých očekávání, zejména z důvodu nedoladěnosti celé hry.

Druhá polovina roku se tak odehrávala ve znamení objevování, ale také zatracování celé hry. Výsledkem bylo přijetí několika nových členů, ale zároveň stagnaci dlouholetých členů a zmenšení aktivní hráčské základny na asi nejmenší počet za dobu několikaleté existence CSC. To však nezabránilo tomu, aby se podařilo vybrat a zaplatit HONOR server i pro následující rok 2010.

V tomto roce byl taktéž uspořádán již tradiční sraz členů a příznivců CSC. Tentokrát na zcela novém místě v kempu Orion v Roudné u Tábora. Sobotní aktivita byla vyplněna paintballem.