Dopravní prostředky ostatních jednotek

Stejně jako Americká armáda, používá i protivník celou řadu dopravních a bojových prostředků. A stejně jako u amerických dopravních prostředků, můžete v America's Army narazit i na zástupce bojové techniky ostatních zemí. Pojďme se na tyto zástupce nyní podívat.

T-62

Tank T-62 byl vyvinut v 50. letech 20. století z tanků T-54/55 a do konce 70. let představoval spolu s T-54/55 základní výzbroj sovětských tankových vojsk. Byl to první sovětský tank vyzbrojený hladce vrtaným kanonem. Později byl nahrazen typem T-64.

Celkově se tank neosvědčil, byl těžko ovladatelný a málo odolný, představoval jen nepatrné zlepšení oproti svým předchůdcům. Většina států Varšavské smlouvy si tedy ponechala stroje T-54/55.

POZNÁMKA: Na mapě SF Snakeplain představuje aktivní prvek nepřátelských sil ovládaný počítačem.

T-62

BMP-1

BMP-1 je sovětstkým ambiciozním bojovým vozidlem pěchoty. BMP znamená Boyevaya Mashina Pekhoty (rusky: Боевая Машина Пехоты) a znamená "bojové vozidlo pěchoty"). BMP-1 byl světově prvním, masově vyrábeným bojovým vozidlem pěchoty. Předtím než byla známa jeho specifikace byl NATO nazýván jako M-1967, BMP nebo BMP-76PB.

Jeho revoluční design kombinoval vlastnosti obrněných transportérů a lehkých tanků. Sovětší vojenští vůdci viděli budoucí válečné konflikt yv podobě použití jaderných, chemických a biologických zbraní, kde by byl nechraněný voják brzy mrtvý nebo neboje schopný vlivem ozáření nebo zasažení chemickými látkami. Vůz jako BMP dovoluje pěchotě operovat z relativního bezpečí svého obrněného, radiaci odolného interiéru v kontaminovaných oblastech a také bojovat v nekontaminovaných oblastech. Zvyšuje mobilitu pěšího družstva, poskytuje jim palebnou podporu a také dokáže bojovat spolu s předními bojovými tanky.

POZNÁMKA: Na mapě SF Snakeplain představuje aktivní prvek nepřátelských sil ovládaný počítačem.

BMP-1

BTR-80

Sovětský BTR-80 je založený na BTR-70 APC. Má jeden vodou chlazený naftový motor s 8 válci o výkonu 260 koní, který je vylepšenou verzí benzínového agregátu používaného ve vozech BTR-60 a BTR-70. Přestavěná zadní část trupu pojme jeden nový agregát. Sověti odstranili střešní věžičku upraveného BTR-70, zvýšili zadek a zarovnali zadní část nesoucí motor. Standardní výbava zahrnuje průhledy TNPO, optická zařízení TNP-B a TKN-3 pro řidiče a velitelem, infračervené pátrací světlo OU-3GA2M, šest 81mm granátometů kouřových granátů 902V "Tucha", radiostanici (R-173 nebo R-163-50U), intercom a vodní trysky.

POZNÁMKA: Na mapě SF Snakeplain představuje aktivní prvek nepřátelských sil ovládaný počítačem.

BTR-80