Settings (Nastavení)

Settings1Na této stránce naleznete všechna potřebná nastavení Vaší hry. Z počátku doporučujeme ponechat Defaultní (originální) nastavení. Zkušenější uživatelé pak mohou hru přizpůsobit plně svým zvykům a svým hardwarovým možnostem.

Obecně platí, že s narůstajícími herními zkušenostmi je dobré si hru více přizpůsobovat svým požadavkům a dosahovat tak lepších herních výsledků. Veteráni této hry mají dnes již své nastavení na hony vzdáleno od toho originálního a samozřejmě ho přizpůsobují každé mapě zvlášť.

Možnosti nastavení:

Video

VideoZde můžete nastavit hodnoty ovlivňující zobrazování hry jako je: rozlišení, stíny, rendrování, textury a mnoho dalšího. Mějte prosím hlavně na paměti, že tyto hodnoty jsou omezeny vaší hardwarovou konfigurací a tak je třeba dbát na nastavení optimálního kompromisu mezi Vámi požadovaným nastavením a možnostmi Vaší počítačové sestavy, zejména pak grafické karty a monitoru. Obecně platí, že je lepší zvolit o stupínek horší kvalitu zobrazování a získat tak možnost lepší hratelnosti hry v podobě plynulejšího chodu hry.

Velice důležité jsou také možnosti nastavení Brightness a Gamma. Na "tmavších" mapách doporučujeme tyto hodnoty nastavit na větší (směrem doprava) a na "světlejších" mapách, kde je sníh a mlha naopak nižší hodnoty (směrem doleva). Získáte tím lepší viditelnost.

Audio

AudioV této záložce je možné nastavit hlasitost jednotlivých zvuků ve hře a zvukový mód. Tyto možnosti jsou opět limitovány Vaším Hardwarem a to především kvalitou Vaší zvukové karty. Další důležitou výbavou každého hráče jsou kvalitní reproduktory nebo v lepším případě sluchátka, které by měli mít mikrofon pro možnost domlouvat se s ostatními hráči buď přímo pomocí hry, nebo nějakého doplňkového softwaru.

Zvuky a Váš sluch vůbec je v této hře obrovskou zbraní. Můžete slyšet přicházejícího protivníka, nebo směr střelby nepřítele. Doporučuje se proto nastavit Music Volume na minimální hodnotu, nebo je úplně vypnout a Effects Volume naopak nastavit na maximální hodnotu. Z tohoto důvodu většina profesionálních hráčů používá pokud možno ty nejlepší zvukové karty. Je ale samozřejmě možné dosáhnout uspokojivého výsledku i s integrovanou zvukovou kartou na základní desce.

Input (Vstup)

InputTato záložka je opět velmi důležitá pro pohodlné ovládání hry. V základním okně můžete nastavit citlivost myši nebo použití Joysticku k ovládání hry.

Hra je navržena tak, aby jí bylo možné ovládat pouze pomocí klávesnice a myši, můžete ovšem samozřejmě použít i Joystick. Při instalaci hry je rozložení klávesnice již definováno. Toto klíčové mapování je nastaveno na výchozí konfiguraci, která byla důkladně testována. Nicméně, každé ovládání může být "přemapováno" prostřednictvím nastavení uživatelského rozhraní, aby vyhovovalo Vašim potřebám.

 

  

Nastavení kláves tzv. Bindování kláves můžete provést několika základními způsoby :

  1. Můžete si je upravit pomocí In-game nastavení (nejjednodušší metoda), pomocí Configure Controls a Configure Communications.
  2. Úpravou přímo v souboru user.ini, který se nachází ve výchozím nastavení
    C:\Program Files\America's Army\System
  3. Použitím externího programu k bindování kláves např.: KeyOps

  

Defaultní (základní) nastavení ovládání

 Nastaveni klavesnice

Možnost nastavení ovládání pomocí souboru user.ini doporučujeme jen velmi zkušeným uživatelům.
Defaultní obsah tohoto souboru.

Game (Hra)

GameZde si můžete nastavit např. přehození na zbraň po hození granátu, typ připojení a další. Důležitá možnost je zvolení vyhledávače herních serverů.
 

Máte na výběr ze dvou možností:

  1. MBS
  2. GameSpy

 

1. Oficiální vyhledávač hry. Má spoustu doplňkových funkcí jako je možnost vyhledávání oblíbeného serveru, nebo vyhledávání svých herních přátel (Battle Buddies). Díky těmto funkcím je ale o něco pomalejší a občas nezobrazuje přesné informace.

2. Tento vyhledávač jistě není třeba moc představovat. Je to známý vyhledávač, který využívá spousta známých her. Díky tomu, ale není uzpůsoben přímo pro tuto hru a není možné tedy využívat doplňkové funkce.

Popis doplňkových funkcí

HUD (Zobrazování)

HUDNa této stránce se lze nastavit vizualizaci hry. Barvu, kterou se Vám budou zobrazovat doplňkové informace na herní obrazovce, jejich kontrast a průhlednost. Dále jaké informace se Vám mají vůbec zobrazovat. Jestli chcete vědět, kolik máte nábojů, kolik času zbývá do konce kola atd. Zobrazení těchto informací může být mimo jiné potlačeno i samotným serverem, na kterém zrovna hrajete. V takovém případě Vaše individuální nastavení zobrazení informací neovlivní.

Důležitým nastavením je způsob zobrazení zaměřovacího bodu (Crosshair). Tento zaměřovací bod je zobrazen na obrazovce, pokud nemáte zamířeno přes mířidla zbraně. Každému hráči vyhovuje jiné nastavení tohoto zaměřovacího bodu. Zde je pár ukázek druhů zaměřovacích bodů:

Crosshair

Parental (Rodiče)

ParentalZde je nastavení funkcí pro rodiče. Lze zakázat krev nebo nastavit střílení pouze cvičnými zbraněmi. Konečné nastavení lze uzamknout pomocí hesla.