Význačné prvky America's Army

America's Army jako hra, je tvořena z několika význačnými prvky, které hru dělají unikátní oproti jiným, žánrově podobným hrám. Následující odstavce se pokusí popsat právě tyto nejdůležitější části.

AMERICA'S ARMY MISSION EDITOR

Mission EditorAmerica's Army: Coalition (v2.8) přinesla hráčům novou funkci v podobě aplikace AA Mission Editor. Editor je založený na nástroji UnrealEd používaný samotnými vývojáři hry k vytváření multiplayerových map jako je např. SF Hospital nebo Interdiction.

Mission Editor umožňuje hráčům America's Army modifikovat současné mapy a nebo vytvářet zcela nové úrovně za použití textur, zvuků, částicových efektů a herních doplňků vytvořených a používaných samotným vývojářským týmem. Všechny hráči vytvořené mapy a mise budou obsahovat unikátní identifikátor, který umožní snadnou identifikaci při odeslání finální verze mapy ke zhodnocení. Pouze mapy odeslané na Mission Depot (http://www.aamissiondepot.com/) budou zhodnoceny a certifikovány ke schválení. Jakmile bude hráčova mapa schválena, bude možné ji hostovat na oficiálních serverech America's Army a bude ji tak moci zahrát jakýkoliv hráč.

Pro více informací si přečtěte informace ohledně Mission Depot

Mission Depot

Mission DepotMission Depot provozovaný firmou Pragmatic Solutions je oficiální stránku pro posílání map a tvoří tak jediný repositář pro America's Army. Tvurci map, kteří se domnívají, že jejich mapa splňuje požadavky Mission Depot, tak mají šanci, že se jejich mapa bude hrát na oficiálních honorovaných serverech.

Jádrem Mission Depot je proces schvalování map. Mapy nahrané na Mission Depot jsou prozkoumány skupinou odborníků. Nejkreativnější a správně vytvořené mapy, které nejlépe naplňují myšlenku America's Army tak mohou být vybrány, aby se staly oficiálními mapami America's Army! Pouze mapy nahrané a schválené na Mission Depot mohou být posléze uvedeny jako oficiální mapy, které je možné hrát na honorovaných serverech.

Koukněte se přímo na stránky Mission Depot

VIRTUAL RECRUITING STATION

America's Army Real Heroes program dovoluje hráčům vstoupit do virtuálního rekrutačního centra (Virtual Recruiting Station, VRS) a získat tak příležitost setkat se a poslechnout několik válečných veteránů z programu světového boje proti terorismu.

V úvodní podobě programu Real Heroes vám budou představeni: SFC Gerald Wolford z 82nd Airborne, SGT Tommy Rieman z 51st LRRPS, SSG Matthew Zedwick z 7th Cavalry Regiment a MAJ Jason Amerine ze Special Forces. Dále budete mít možnost si přečíst jejich životopisy, prohlédnout si jejich vojenské medaile a hodnosti, prohlédnout video popisující jejich vojenskou specializaci pěchotou a zvláštními jednotkami počínaje a výsadkářskou a školou pro Rangers konče.

Jako zvláštní poděkování hráčům America's Army, získáte po každém setkání s jedním z hrdinů jednorázovou odměnu herních bodů (3% herních bodů z vašeho celkového počtu bodů). K přičtení bodů stačí být pouze přihlášen pod svým aktivním herním účtem.

JAVELIN

JavelinNaučte se, jak používat první protipancéřovou zbraň typu "Vystřel a zapomeň": Javelin. America's Army hráči představuje detailní trénink založený tréninkovém simulátoru America's Army, Javelin Basic Skills Trainer (BST, trénink základních dovedností s Javelin). Hráči budou poučeni jak správně sestavit, identifikovat a zaútočit na nepřátelský cíl v různých bojových podmínkách. Tento trénink je prvním výcvikem v America's Army zasazený mimo kontinent spojených států (OCONUS, Outside the Continental United States) a věrně zobrazuje moderní vojenské stanové městečko.

Jelikož je Javelin těžkou zbraní (kolem 30kg), hráčův pohyb je omezen v momentě kdy má zbraň vybranou; navíc mohou hráči nést pouze jednu Javelinu. Hráči bez výcviku použití Javelin mohou nést alespoň střely a umožnit tak přebití. Tato myšlenka sdílení munice se vyskytuje v America's Army vůbec poprvé.

CROWS

CROWSPrvní plně řiditelné vozidlo v America's Army je také jednou z nejnovějších platforem v inventáři US Army: M1114 obrněný HMMWV s dálkově ovladataleným zbraňovým systémem (Common-Remotely-Operated-Weapon-System, CROWS). Hráči obdrží řidičské odznáčky, viditelné v jejich záznamech (Record Brief), dokončením dvou krátkých tréninků, ve který se naučí bezpečnému zacházení s M1114 obrněným HMMWV a systémem CROWS (buď M2 .50cal automatickým kulometem nebo MK19 40mm granátometem). Musíte úspěšně absolvovat oba tréninky, jak výcvik řidiče, tak obsluhu zbraní, abyste je mohli používat také přímo ve hře.

CROWS je řízen přes zbraňovou konzoly umístěnou za sedadlem řidiče. Hráči se naučí používat systém pro určení vzdálenosti pomocí laseru a 12 násobným zoomem, což umožní přesnější a efektivnější palbu na pozice nepřítele.

Přestože je velmi dobře obrněn, CROWS HMMWV není nezničitelné a může utržit poškození kol, motoru, zbraně 50mm/MK19 a karoserie. Hráči by si také měli dát pozor, aby nepoškodili HMMWV při hazardní jízdě. Navzdory věrohodnosti simulace CROWS systému, myslíme si, že hráči tento systém shledají relativně jednoduchým a vysoce přínosným při plnění cílů mise a nabídne tak zcela nové herní aspekty v America's Army.

DYNAMICKÝ OBSAH A VYLEPŠENÉ HERNÍ UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ

DCDSCelé rozhraní America's Army bylo přepracováno k docílení větší přehlednosti a lepší vizuální podoby. Nová záložka Record Brief (hráčovi záznamy) vylepšuje funkci Personnel Jacket a přidává přehled o získaných odznacích, nadefinovaných módech M4A1, dynamicky aktualizované novinky a sekci věnovanou hráčským statistikám, takže budete moci vyhodnotit každý aspekt vašeho hraní America's Army.

Sekce s odznaky, v záložce Record Brief, zobrazuje aktuální dovednosti v podobě příslušných odznaků, které jste získali splněným různých tréninků nabízených v America's Army. Jmenovitě: Rifle Marksmanship Badge, Expert Field Medical Badge, Airborne Wings, Driver's Badge, Expert Infantryman's Badge (EIB) a význačný znak Special Forces "Di Oppresso Liber".

Dynamic Content Delivery System (DCDS, systém pro dynamické doručování obsahu) je další novou funkcí v America's Army. DCDS nám dovoluje kdykoliv přidat nový obsah a aktualizovat ten současný, což znaméná že mapy a změny v herním systému mohou být poskytovány s mnohem větší frekvencí než tomu bylo v minulosti.

VYLEPŠENÉ HERNÍ UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ

Improved Game UIVíce intuitivní uživatelské rozhraní
Kompletně předělaný na základě odezvy uživatelů. Značné změny k dosažení maximální informovanosti hráčů o získaných dovednostech a vývoji herní postavy a požadavků a potřeb pro odemykání funkcí, misí a tréninků.

Příkaz "Spatřen nepřítel" (Enemy Spotted Command)
Nepřátelé se nebudou zobrazovat v SAI, ale hráči mohou zavoláním příkazu "Enemy Spotted" označit červeným kosočtvercem pozici nepřítele tam, kam ukazují zaměřovačem.

Přímočarost
Navrženo k možnost plánování před vstupem do mise a komunikace v poli.

Důraz ve vedení
Velitelé družstva a týmů mohou vidět své vojáky neustále, což by mělo usnadnit lepší koordinaci jednotky.

Kompas na HUDu nahrazen
SAI zcela nahradilo funkci kompasu, který býval zobrazen v horní části obrazovky

Možnost zobrazení Full-Screen Mapy
SAI může být maximalizováno jediným stiskem klávesy a pomoci tak hráčům lépe se zorientovat na mapě zobrazením pozic úkolů mise, týmy v blízkosti a relativní pozici na mapě.

Nastavitelné SAI
V nastavení zobrazení SAI můžete nastavit jeho průhlednost, rotace může být vypnuta nebo ponechat mapu otáčet se dokola, rádiová komunikace může být zobrazena blikáním.

EW A VYLEPŠENÝ TRÉNINK

Enhanced TrainingJavelin Missile System
Hráči trénují ve virtuálním výcvikovém trenažéru základních dovedností (Basic Skills Trainer, BST), který je založen na současném tréninkovém simulátoru America's Army. Po dokončení BST je hráči nabídnuta speciální výzva v podobě "ostré střelby".

M1114 Up-Armored HMMWV w/ CROWS
Je krátký, dvou dílný a praktický kurz zahrnující cvičení v řízení a střelbě. Pro možnost ovládat CROWS HMMWV přímo ve hře musí hráč splnit ob tréninky.

Rifle Marksmanship (BRM)
M16A2 kvalifikace byla vylepšena tak, aby splnila veškeré armádní výcvikové stanovy a standardy - avšak získat statut experta je stále podstatnou výzvou.

Eagle Tower
Eagle Tower Confidence Course Challenge nahradil překážkovou dráhu. Eagle Tower je impozantní výcvikový aparát, který věrohodně zobrazuje stejnojmenný kurz umístěný ve Fort Benning v Georgii. Eagle Tower také plní jeden z hlavních cílu projektu America's Army. Eagle Tower byl původně vytvořen jako armádní výcviková pomůcka, příslušníci armády v současné době procházejí touto úrovní, která je součástí "Future Soldier Training System" (FSTS).

Weapons Familiarization
Je naprosto novou verzí Weapons Familiarization (seznámení se s převážně americkými zbraněmi) a nyní obsahuje výcvik s pistolí M9, AT4 protitankovým raketometem a munici pro zdolávání opevněných bunkrů (Bunker Defeating Munition, BDM). Každá ze zbraní může být testována samostatně v libovolném pořadí.

Full-Motion Video Support
America's Army nyní používá vestavěnou podporu pro přehrávání videa (nejsou vyžadovány další pluginy). Virtuální rekrutační stanice (Virtual Recruiting Station, VRS), Výcvik CROWS a Javelin obsahují aktuální vida z armádního prostředí a mnoho z těchto videí bylo vyrobeno přímo pro America's Army, a není je tedy možné najít nikde jinde!

NOVÁ UMĚLÁ INTELIGENCE

Artificial IntelligenceAž do nynějška, byla America's Army zaměřena na plnění úkolů, online hrání na mapách probíhalo proti vyrovnaným lidským soupeřům. S Overmatch přišel nový aspekt America's Army, který ve dvou nových úrovních staví příslušníky Rangers a Special Forces proti počítačem řízeným protivníkům a vozidlům. Tyto dvě nové mapy představují konflikt, ve kterém nepřítel přečísluje jednotky amerických ozbrojených sil až pěti násobně!

Zde je stručný popis AI vojáků:

 • 4 typy AI postav: pěchota, seržanti (NCO), důstojníci a komando. Každý z nich může být rozeznatelný podle jejich hlasů, pokrývky hlavy a zbraně.
 • 3 druhy AI vozidel: tank T-62, bojové vozidlo pěchoty BMP-1 a obrněný transportér BTR-80. Každý má různé manévrovací vlastnosti, obrnění a zbraně.
 • 9 duševních stavů: Každá AI postava si drží určitou hladinu morálky od nebojácné či normální přes ve střehu až po panickou.
 • 9 typů rozkazů: AI plní specifické primární úkoly (hlídka, stráž, přepadení) a mohou přejít do sekundárního stavu (hledat, bránit, štvát) v případě že útočí.
 • 150 nových hlášek nepřítele: AI mluví v závislosti na jejich mentálním stavu a okolního dění, na které reagují. Například, hráč může podle jejich mluvy rozeznat, zda je nepřítel ve stavu panicky nebo útočného naladění.
 • 12 různých událostí: AI reagují na několik specifických bojových událostí, jako například spatření granátu, uslyšení hvizdu letící kulky nebo utrženého zranění.
 • 25 bojových akcí: AI individuálně vykonávají některou z různorodých akcí jako je krytí se, zalehnutí při krycí palbě, střílet naslepo a další.
 • AI spadá pod CEM: je důležité, aby pro AI platili stejné bojové podmínky jako pro normální hráče, proto CEM taktéž ovlivňuje jejich přesnost střelby!

SITUATIONAL AWARENESS INDICATOR

SAINová funkce Situational Awareness Indicator (SAI) je nástroj, který hráčům usnadňuje týmovou spolupráci a plnění úkolů v mnohem koordinovanějším postupu, než bylo možné dříve. SAI je umístěno v dolním levém rohu HUDu a nahrazuje starší kompas, který se nacházel v horní části HUDu. SAI se snaží kompenzovat omezení daná počítačovým monitorem tím, že se snaží poskytovat hráči takové informace, které by byly ve skutečné bojové situaci zcela přirozené.

SAI dovoluje velitelům družstva a týmů získávat jasný přehled o pozici vojáků pod svým velením. Hráči na nevelících pozicích uvidí vždy pozici svého FTL a SL, a tak mohou odhadovat aktuální rozkazy. Navíc, každý hráč v dohledu (Line-of-Sight, LOS) aktuálního hráče, je taktéž zobrazen v SAI, což efektivně přidává možnost vytvořit řetěz mezi hráči, kteří nejsou přímo na dohled.

Několik dalších funkcí je taktéž spojeno se SAI: zpráva "Enemy Spotted", která na nějaký čas označí na mapě červenou značkou pozici, na kterou hráč ukázal; velitelé družstva mohou určit konkrétní cíl mise, na který se mají ostatní členové soustředit, takto označený cíl na mapce několikrát problikne; stejně tak problikne na pár sekund ikonka hráče, který použije hlášku z komunikačního menu (avšak pouze spoluhráčům v LOS nebo svým SL/FTL); zranění hráči požadující ošetření zdravotníka, jsou na mapce zobrazeny v podobě bíle ikonky s červeným křížem.

SAI může být v mnoha směrech nastaveno dle požadavků hráče, je možné nastavovat průhlednost, zda má mapka rotovat dle směru pohledu hráče, přepínat na fullscreen pro lepší přehlednost, nebo zapnout/vypnout zobrazování jmen hráčů a relativní pozici (indikace pozice nad/pod).

SEZNAMTE SE S ARMÁDOU!

Explore the ArmyExplore the Army (ETA) je novou funkcí dostupnou přes "Instant Action" nebo "Free Play" -- dokonce i když nemáte založen herní účet. Na vyhrazených serverech běží některé vybrané mapy. Noví i staří hráči mohou na tyto servery vstoupit s dočasnou herní přezdívkou, kterou si vyberou z nabídky a mají tak příležitost si vyzkoušet různé typy map bez nutnosti předchozího splnění příslušných tréninků. America's Army v takovém případě nabízí mnoho herní zábavy, srovnatelné s tou, pro kterou by byli v normálním případě vyžadovány splněné tréninky. Explore the Army je koncipováno jako vstupní okno do mnohem komplexnějšího herního prostředí a snaží se motivovat nové hráče k tomu, aby si prošli dostupné tréninky a nebo si procvičit své dovednosti alespoň "offline", vzhledem k tomu, že v tomto případě není počítán HONOR.

Dostupný prohlížeč serverů
Je k dispozici celkem 18 serverů, na kterých je možné hrát v režimu ETA.

Jednoduché zapojení do hry
Hráči jednoduše nainstalují herního klienta a po spuštění vyberou z hlavního menu "Explore the Army".

Honor ani statistiky se nepočítají
ETA je určena k "Volnému hraní", proto nejsou přidělovány žádné zkušenostní body ani se nezaznamenávají žádné statistiky.

Deset dostupných misí
Následující mapy jsou zařazeny do vyhledávače serverů (mohou být kdykoliv změněny):

Bridge SE
Insurgent Camp
Border
Dusk
Weapons Cache SE
Steamroller
SF Hospital
SF Extraction
SF Courtyard
SF Pipeline

VYLEPŠENY HERNÍ STATISTIKY

AA LogoAmerica's Army: Special Forces (Overmatch) přinesl novinku v podobě systému pro sledování hráčských statistik. Hráčovy statistiky jsou nyní dostupné v hráčových osobních záznamech (Record Brief) dostupných z menu. Tyto statistiky jsou zaměřeny na týmovou spolupráci, dokončování misí a úspěchu vašich spoluhráčů.

Během multiplayerové a Co-Op hry je zaznamenáváno více než 40 typů statistik, které je možné zobrazit v "Player Stats" sekci v herních záznamech. Statistiky obsahují následující:

 • Stav XP/HONOR.
 • Odehraných hodin/zápasů.
 • Vyhraných/prohraných kol.
 • Celkový počet splněných úkolů (včetně celkového počtu úmrtí při pokusu o dokončení úkolu).
 • Oblíbenou mapu.
 • Průměrné skóre na kolo.
 • Počet ošetření zdravotníkem.
 • Celkový počet poskytnutých ošetření.
 • Čas strávený na pozici velitele družstva nebo týmu.
 • Efektivní využití zbraně dle dané specifikace (pistole/útočná puška/lehký kulomet/raketomet/ostřelovací puška/granát).

ACU A NOVÉ BOJOVÉ VYBAVENÍ

ACUUniformy lesního vzoru BDU a pouštního vzoru DCU jsou nyní nahrazeny uniformami s digitálním vzorem ACU. Tyto uniformy jsou v současnosti nošeny všemi složkami americké armády. Postavy v America's Army jsou dále vybaveny novými ochrannými vestami (Interceptor body Armor), systémem MOLLE kapes a camelback systémem pro úschovu vody. Dále nosí vojáci menší a lehčí modulární helmu s integrovaným komunikačním zařízením (Modular/Integrated Communications Helmet, MICH) s úchytným systémem pro zařízení nočního vidění (Night Observation Device, NOD). America's Army tak byla vůbec první vojenskou FPS hrou, ve které se objevilo toto nové bojové vybavení stejně tak jako ACU uniformy!

V Overmatch bylo uvedeno následující vylepšení modelů postav:

 • Všichni členové americké armády nyní nosí novou helmu typu MICH (byly přidány zimní a ACU verze).
 • Modelu postav aktualizovány doplněním nového ACU vzoru a standardní výbavy.
 • Všechny čutory byly nahrazeny standardním hydratačním systémem Camelback.
 • Baťoh zdravotníka aktualizován na ACU vzor.
 • Klobouky Boonie, Čapky, MILES vybavení a výsadkářské uniformy aktualizovány na ACU vzor.
 • Přidáno několik nových obličejů.
 • Přidáno několik nových pomůcek (ESS brýle, atd.)
 • Tato nová vlastnost byla kompletně přidána do hry včetně všech tréninkových a multiplayerových misí.

VYLEPŠENÝ VYHLEDÁVAČ SERVERŮ

AA logoMaster Browser Server (MBS) neobsahuje pouze renovované rozhraní vyhledávače herních serverů, ale také obsahuje novou záložku Favorites (oblíbené). Tato nová záložka integruje dvě nové funkce, které se snaží napomoci herní komunitě AA a přidává hráčům užitečné funkce v podobě "Favorite Servers" (seznam oblíbených serverů) a "Battle Buddies" (seznam kamarádů):

Favorite Servers:
Hráči nyní mohou snadno přidávat server do svého seznamu "oblíbených". Tento seznam je svázán s herním účtem a tedy dostupný bez ohledu na to, odkud jste připojeni a obsahuje výpis právě vámi vybraných herních serverů. Tyto servery jsou pak dále označeny i v normálním výpisu všech serverů. Existuje několik způsobů, jak přidávat či odebírat servery z vašeho seznamu: přes herní menu kliknutím pravého tlačítka na server v seznamu nalezených serverů nebo manuálním přidáním IP adresy v záložce Favorites. V současnosti je seznam oblíbených serverů omezen na počet 20 serverů. Nicméně toto číslo může být v budoucnu navýšeno v závislosti na požadavcích a dostupných zdrojích.

Battle Buddies:
Hráči nyní mohou přidávat ostatní hráče do "battle buddies" (seznamu kamarádů). Tento seznam je svázán s herním účtem a tedy dostupný bez ohledu na to, odkud jste připojeni. Vybraní kamarádi pak budou vypsáni v záložce Favorites a také vyznačeni v hlavním výpisu seznamu hráčů. Existuje několik způsobů, jak přidávat či odebírat kamarády z vašeho seznamu: přes herní menu kliknutím pravého tlačítka na hráče v seznamu nalezených hráčů nebo manuálním přidáním přesného hráčova jména v záložce Favorites. V současnosti je seznam kamarádů omezen na počet 20 hráčů. Nicméně toto číslo může být v budoucnu navýšeno v závislosti na požadavcích a dostupných zdrojích.

Prohlížeč serverů byl také v mnoha směrech vylepšen a poskytuje tak mnohem jednodušší vyhledání a zapamatování si serveru, které chcete.

POZNÁMKA: Vyhledávač serverů GameSpy je stále dostupný a může být vybrán v sekci Settings>Game. Avšak mnoho nových funkcí MBS, které Overmatch přinesl, nebudou při použití GameSpy dostupné.